Otázky a odpovědi | Smecta

Otázky a odpovědi

 

Dobrý den, prosím Vás, můžete mi poradit, jakou léčbu průjmu můžu použít u mé 6týdenní holčičky?

Můžeme Vám plně doporučit SMECTU®, která je volně prodejná v lékárně. SMECTA® je vysoce účinný lék na průjem pro všechny věkové kategorie, včetně dětí a kojenců. SMECTA® má velmi dobrý bezpečnostní profil a díky své práškové formě ji lze zamíchat do polotekuté stravy a bezproblémově podat i kojenci. Pro nastavení správného dávkování a dalších informací se poraďte s ošetřujícím dětským lékařem.

Můžu použít na léčbu průjmu SMECTU® nebo SMECTU Go®, když jsem v 5. měsíci těhotenství?

Ano, SMECTU® nebo SMECTU Go® můžete používat po celou dobu těhotenství a v období při kojení, protože SMECTA® i SMECTA Go® se nevstřebává, nevylučuje se do mateřského mléka a kompletně se vylučuje stolicí, nemá systémový účinek.

Jak dítěti podat SMECTU®, aby ji jedlo?

Bohužel některé děti pro jílovitou chuť SMECTU® skutečně v jakémkoliv jídle odmítají. SMECTU® lze zkusit dát do jídla, ale pokud nejste úspěšní, tak to dále nezkoušejte (dítě by mohlo odmítat každé jídlo). Nejlépe se osvědčuje přidání SMECTY® do rozmačkaného banánu, na lžičce čaje, v jablečném kompotu – v malých porcích, ale častěji. Při neúspěchu musíte využít jiné dostupné přípravky.

Čím u průjmu sladit?

U průjmu je vhodné sladit hroznovým cukrem. Jedná se o jednoduchý cukr, který se rychle a snadno vstřebává, nezatěžuje trávení a je jediným zdrojem energie u nemocného dítěte.