LÉČBA PRŮJMU U DĚTÍ – Smecta

LÉČBA PRŮJMU U DĚTÍ

co-je-prujem

Léčení spočívá ve včasné náhradě ztracených tekutin a minerálů (rehydratace) a včasném podání tolerovaných potravin (realimentace) s cílem zabránit dalšímu poškození střevní sliznice a rozvoji chronického průjmu.

U dětí lze rychle nahradit ztrátu minerálů a vody takzvanými rehydratačními roztoky, které se podávají ústy, a to zejména v časném stadiu onemocnění. Roztok je dětmi obvykle dobře přijímán, lze jím zvládat i situace doprovázené zvracením.

Díky vysoké účinnosti a vynikajícímu bezpečnostnímu profilu je vhodné SMECTU® použít k léčbě průjmu u dětí už od narození. SMECTA® je přírodní čištěný jíl, který účinně zastaví průjem, redukuje plynatost a chrání sliznici střev. Navíc se nevstřebává do organismu, ale vylučuje se stolicí, takže je vyhovující pro kojence a děti i vzhledem k vysoké míře bezpečnosti. Více o SMECTĚ® ZDE.

Jestliže zvracení trvá, dítě roztok odmítá, jeho stav se zhoršuje, a zejména jde-li o malé dítě a nemáte jako rodiče s touto situací zkušenosti, nikdy neváhejte ihned navštívit lékaře, protože náhradu vody a minerálů bude nutno zajistit jiným způsobem, a to jedině přijetím dítěte do nemocnice.

Při průjmu dětí do 3 let vždy vyhledejte lékaře!

Aktuálně platnou příbalovou informaci léčivého přípravku Smecta lze vyhledat na webových stránkách Státního ústavu prokontrolu léčiv v sekci Databáze léků na adrese http://www.sukl.cz/modules/medication/search.php po zadání názvu léčivého přípravku.