LÉKY NA PRŮJEM U DĚTÍ – Smecta

LÉKY NA PRŮJEM U DĚTÍ

co-je-prujem

Léky s dezinfekčním účinkem, antibiotika či chemoterapeutika podle dnešních poznatků není třeba podávat, není-li k tomu zcela jasný důvod, jako například u dětí s poruchou imunity, těžce probíhající onemocnění, kdy hrozí postižení jiných orgánů, u kojenců do 4 měsíců věku, při bakteriálním původu onemocnění apod. Stejně tak nemá opodstatnění podávání léků tlumících činnost střeva.

Lze použít léky zklidňující střevní sliznici, které na sebe vážou viry a bakterie a jejich toxické odpadní produkty. Mezi vhodné produkty patří pro děti například živočišné uhlí, to však barví stolici do černa, a může tak překrýt příznak krvácení do zažívacího traktu. Optimálním lékem na průjem u dětí je SMECTA®, která spolehlivě pomáhá při průjmech všech typů a navíc chrání střevní sliznici a téměř nemá nežádoucí účinky (pouze přecitlivělost na účinnou látku nebo zácpa). Dále je vhodné použít přípravků, které příznivě ovlivňují poškozenou střevní mikroflóru, a urychlují tak léčbu (např. Lactobacillus).

Aktuálně platnou příbalovou informaci léčivého přípravku Smecta lze vyhledat na webových stránkách Státního ústavu prokontrolu léčiv v sekci Databáze léků na adrese http://www.sukl.cz/modules/medication/search.php po zadání názvu léčivého přípravku.